Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 55 чоловік

13 серпня - Міжнародний день шульги

Дата: 13 серпня 2020 о 07:26
140 переглядів

Свято Всесвітній день шульги відзначається в другій декаді серпня. Засновано за ініціативою британського Клубу ліворуких в 1992 році. Святкування присвячені питанням прав ліворуких людей та приверненню уваги виробників товарів до проблем шульги.

Приблизно 10-11% всіх людей на планеті - шульги. Передбачається, що роль у визначенні провідної руки можуть грати до 40 генів. Пітер Хеппер з Університету Квінс у Белфасті, як повідомляє BBC, провів дивовижне дослідження, вивчивши руху дитини в утробі матері за допомогою ультразвуку. Він виявив, що 9 з 10 ембріонів засовували в рот великий палець правої руки, що відповідає загальній статистиці. Зустрівшись з тими ж випробуваними, коли вони народилися та виросли, він з’ясував, що ті, хто в утробі матері вважали за краще смоктати палець правої руки, ставали правшами, а ті, кому більше подобався лівий - лівшами.

Також відомо, що в цілому 40% з нас лівоухі, 30% - лівоглазі, і 20% - лівоногі.

Перевірити, яке око у нас домінує, можна наступним чином: витягніть перед собою руку з піднятим догори великим пальцем. Спочатку подивіться на палець двома очима, а потім по черзі закрийте ліве і праве око. Ведуче око - то, яке дає картинку, найбільш близьку до тієї, що ви бачите двома очима. Можна протестувати і вуха точно так же: у якого з них ви зазвичай тримаєте телефон або яке вухо ви докладаєте до стіни, щоб послухати, про що говорять в сусідній кімнаті?

Сучасний світ створений для людей, які все роблять правою рукою. Письмове і кухонне приладдя, двері і замки, комп’ютерні миші і багато іншого для праворуких. Решта пристосовуються. На щастя, ліворуких школярів вже не примушують писати правою, але і в даний час зустрічаються деякі батьки, вихователі або навіть вчителі, які намагаються перевчити «неправильну дитину».

Всесвітній день ліворуких вперше відзначали 13 серпня 1992 за ініціативою британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році.

Цього дня лівші всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати і їхні зручності, влаштовують різноманітні заходи і змагання. Проте головною стурбованістю Клубу ліворуких Великобританії є те, що в багатьох школах країни дітей-лівшей як і раніше прагнуть перевчити до письма правою рукою, що викликає психологічні стреси і знижує успішність учнів.

На Русі до лівшей ставилися підозріло. Їм навіть забороняли надавати свідчення в суді. Вважалося, що шульгою був сам диявол. А в радянських школах маленьких лівшей переучували в обов’язковому порядку. Психологи говорять, що всі ці люди володіють сильним характером і потужним творчим потенціалом.

Список відомих людей, які все робили «однією лівою», вражає - Марк Твен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Бетховен, Сергій Рахманінов, Пол Маккартні і Рінго Старр, Мерилін Монро, Роберт Де Ніро. Ліворукими були Юлій Цезар та Олександр Македонський, Наполеон і Карл Великий, Уінстон Черчілль та Жанна Дарк, і навіть три президенти США - Рональд Рейган, Джордж Буш-старший, Білл Клінтон.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.