Новини
Як заощадити електроенергію? Способи економії
При правильному підході до використання електричної енергії можна домогтися її заощадження 10-30%. Для цього запам'ятати основні способи економії.
Перше, що спадає на думку, почувши про економію електроенергії, – це зменшення її споживання. І справді, все більше набуває розголосу проблема збереження енергетичних ресурсів, але ми повинні пам’ятати, що починати потрібно із себе та своєї оселі!
Загально відома інформація, що енергія у побуті споживається нами не завжди раціонально. Так як розподіл здійснюється наступним чином: приблизно 70% усієї енергії ми витрачаємо на опалення, 15% — на освітлення, а решту – на приготування їжі.
Звісно ж, без цих речей ми не зможемо забезпечити наше комфортне існування, але навчитись правильно заощаджувати енергії і зменшувати кількість спожитої – нам потрібно! Так як така економія не лише позитивно впливає на глобальну екологію та навколишнє середовище, а й на сімейний бюджет.
Пропонуємо Вам перевірені способи економії електроенергії:
Якщо Ви не знаходитесь у приміщенні, потрібно обов’язково вимикати світло.
Встановити датчики руху. Це дасть змогу не споживати енергоресурси тоді, коли вони не потрібні. Наприклад, їх рекомендовано встановлювати у під’їздах будинків, в коридорах двох- та більше кімнатних квартир, у місцях, де є рух. Тоді як у приватних будинках датчики можна встановити на подвір’ї, біля воріт чи дверей.
Використовувати світлодіодні (LED) лампочки. Вони є енергозберігаючими, а також виділяють ніяких шкідливих речовин;
Проблема багатьох: комп’ютер в режимі очікування. В такому стані його можна залишати, якщо Ви відлучаєтесь від робочого місця на декілька хвилин, а не на цілий день/ніч.
Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора живлення (мобільні телефони, ноутбуки і т.д.), довше часу, потрібного для їхньої повної зарядки.
Обов’язково вимикати усі прилади. Рекомендовано навіть виймати штекер із розетки чи відключати блок живлення. Крім економії, це дозволить попередити пристрої від пошкоджень під час перепадів електроенергії. Можна використовувати пристрої безперебійного живлення (UPS) чи автоматичні вимикачі.
Сучасна техніка для приготування їжі, такі як мультиварки, скороварки, дозволяють одночасно виконувати декілька процесів, що дозволяють економити як газ, так і електроенергію;
Для приготування їжі рекомендуємо придбати НВЧ- чи МХ-печі, а також користуватися індукційними плитами. Вони мають більшу швидкодію, до того ж сприяють енергозбереженню.
Використовувати у побуті прилади із позначками «А» або «А+». Для прикладу, холодильник із таким маркуванням допоможе заощадити до 30-50% електроенергії в порівнянні із холодильником із маркуванням «В»;
Морозильні камери та холодильник потрібно регулярно очищати від льоду та розморожувати. А також стежити за дверцятами – вони мають бути щільно зачиненими.
Забезпечити оптимальну відстань між побутовими пристроями, так як вони мають здатність накопичувати газ та електроенергію. Візьміть до уваги, що холодильник не повинен близько стояти біля плити, колонки, бойлера для нагрівання води, нагрівача чи батареї. А також на нього не мають попадати прямі сонячні промені.
Вакансій станом на 30 червня 2024 року в закладі освіти немає.
ДО УВАГИ БАТЬКІВ!
Діти зобов’язані носити світловідбиваючі елементи в темну пору доби.
Одна з найпоширеніших причин дорожньо-транспортних пригод в Україні – низька видимість пішоходів в темний час доби, особливо в осінньо-зимовий період. Дуже часто водії просто не мають змоги побачити пішоходів на достатній для успішного гальмування відстані. Вирішити цю проблему можна за допомогою світловідбивальних елементів. Особливо актуальне використання таких елементів на дитячому одязі, адже це дозволить водієві здалеку побачити дитину.
Для того, щоб зобов’язати пішоходів використовувати світловідбиваючі елементи в темну пору доби у 2001 році до Правил дорожнього руху внесено зміни, де зазначено, що пішоходи повинні використовувати світловідбивальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо). Згідно з пунктом 4.4 ПДР: «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світловідбиваючі елементи (стрічку, наклейку, жилет) або бути в одязі, який має такі елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху».
Зробити дітей помітними на дорозі в темну пору доби (а більшу частину року вони повертаються з дитячого садка та зі школи або різних гуртків вже затемна) допомагають спеціальні матеріали, які вміють відбивати світло. Світловідбивачі для дітей можуть мати різну форму – наклейки, браслети, флікери, значки, які виготовляються зі спеціальної плівки. Брелоки, наклейки кріпляться на сумку або рюкзак. Браслети надягають на руку.
Використання таких елементів дозволяє знизити травматизм та смертність на дорогах в 6-8 разів.
Тож просимо батьків відповідально ставиться до безпеки власних дітей і подбати про їх захист у темну пору доби.
Станом на 16.01.2023 р. у закладі освіти наявна вакансія вчителя фізичної культури з тижневим навантаженням 15 год. у 5-9 класах (основне місце роботи).
Адміністрація
Сьогодні у всіх закладах освіти Моршинської громади завершується нелегкий 2021-2022 навчальний рік, який війна розділила на дві половини – до 24 лютого і після, як і все наше життя. На жаль, цього року в нашій школі урочисто не пролунає останній дзвоник, учні не зберуться на шкільному подвір’ї. Стіни рідної школи сумують за дзвінкими дитячими голосами. Дуже шкода, що випускники не отримали свята, яке буває раз у житті, яке вони спланували уже давно. Але Країна Знань перегорнула ще одну свою сторінку та надихає рухатись далі. Для багатьох школярів нетрадиційний останній шкільний дзвоник сповістить про початок канікул, а для випускників – це початок дороги у доросле та самостійне життя, у якому – нові вершини та нові досягнення.
Дорогі випускники, бажаю вам щасливого життєвого шляху, сповненого успіхами та здобутками, впевненості у завтрашньому дні, великої любові до України.
Висловлюю слова вдячності педагогам, які закладали основи шкільної дружби, почуття колективу, любов до навчання і своєю невтомною працею прищеплювали віру в найкраще.
Дорогі батьки, вітаю вас з Останнім дзвінком, адже в цей рік витрачено чимало ваших старань і зусиль, вкладено ваше натхнення і любов. Дякую за допомогу і підтримку.
Зичу добра й благополуччя, здоров’я і миру у ваших домівках!
Цьогорічний останній дзвоник запам’ятається надовго, але сподіваюся, що у наступному році ми повернемося до традиційного святкування!
З найщирішими вітаннями Галина Федорняк, директор школи
У РАМКАХ ПРЕЗИДЕНТСЬКОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ІТ ОСВІТИ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ ПРОСИМО ВАС
СПРИЯТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ГРАНТОВОГО ПРОЕКТУ, ДОПОМОГУ В ЯКОМУ НАДАЄ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ФОНД, А ЗАСНОВНИКАМИ Є IT АКАДЕМІЯ IABS ТА МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ БІЗНЕСУ ТА СТАРТАПІВ.
Читати докладний опис проекту
Проект спрямований на навчання школярів IT освіти з грантів, 70 % якого забезпечує європейський фонд. Для молоді - це чудова можливість поринути у світ IT та можливо визначитися з майбутньою професією.
У рамках навчальної програми конкурсна участь над ІТ стартапами, хакатон, можливість стати членом ІТ кластера та участь у Всеукраїнському конкурсі.
Просимо Вас надати допомогу у розміщенні інформації про "гранти",банер та форму для заповнення у батьківських чатах, у відповідних вікових категоріях.
Також, прохання передати вчителям інформатики вкладений PDF файл- https://drive.google.com/file/d/1PyJ32j14670J1753ADsbTkLUKjNbmk5Q/view?usp=sharing
Для розміщення в чатах необхідно завантажити PDF-файл, доступний за посиланням.
- Грант на навчання від 9 до 14 років (https://drive.google.com/file/d/1lS6U_MqAuB1halO0kmgOOyDjRp3mIMnI/view?usp=sharing)
- Грант на навчання від 14 років (https://drive.google.com/file/d/1Bc1q9numxNtygfvmnY9G0a-Gg4gbFBMv/view?usp=sharing)
Форма для заповнення батькам - https://forms.gle/CSLBHWSgnsDUxdZm8
Приєднуйтесь до нашої програми та відкривайте нові перспективи для молоді!
Сайт IT Академии IABS https://iabs.academy/
Сайт ГО IABS iabsbusiness.tilda.ws
Телефон для справок: (099)193-96-00
Адміністрація Долішненської СЗШ І-ІІ ст. повідомляє, що станом на 01.12.2021 року вакансій у закладі освіти немає.
Сьогодні, в недільну погожу днину щиро вітаю соїх колег-учителів з нашим професійним святом. Зичу всім міцного здоров'я, достатку, добра, розумних дітей, вагомих здобутків на вчительській ниві! Хай вдається все задумане!
Шановні друзі, всі присутні,
Батьки сьогоднішні й майбутні,
Дорогі діти, вчителі,
З найкращим святом на землі!
Хочу усіх вас привітати,
Слова стараюсь підібрати,
Щоб кожен раптом це відчув,
Щоб 1 вересня цього він не забув.
Щоб ворухнулось щось в душі
В усіх, хто чує ці вірші.
Бо хоч уже і час пробіг,
Та кожен з нас забудь не зміг
Як сам колись, мов ці малята,
Спішив на перше шкільне свято.
І хоч пройшло чимало літ,
Та не зітреться дивний слід...
І ось у вересня погожу днину
Ти вже ведеш свою дитину.
24 серпня - 30 років Незалежності України!
Багата історія, мальовничі пейзажі, нескінченні поля, безкраї ліси, довгі ріки, величезні міста, співучі села, вишневі сади, солов'їні співи, вишиті рушники, червона калина, запашний хліб, щирі люди, лагідні руки матері, мудре слово тата - все це наша рідна УКРАЇНА!
Від щирого серця й від усієї душі вітаю з Днем Незалежності України!
Бажаю всім здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх Ваших справах, і нехай мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення, добрі починання в ім’я соборної незалежної демократичної квітучої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя.
Хай майорить над Україною наш стяг:
На ньому золотом, пшеничне наше поле,
І небо голубе, немов вінець життя,
Йому вклоняємося в радості і в горі.
Освячений він кров"ю в боротьбі:
За волю з ним ідуть у бій і нині,
Молитва й стяг для всіх - тобі й мені,
І клич, і віра - Слава Україні!
Він майорить - пройдуть роки й віки
Хай родить хліб і небо голубіє,
Хай береже Господь від підлої руки,
Наш прапор, нашу землю, нашу мрію.
20 серпня 2014 року... Чорним вороном пронеслася селом звістка зі Сходу - загинув Микола. На батьківському подвір’ї - невгамовний плач Матері, розпач дружини, ще неповне усвідомлення дійсності синами. І думка - а, може, неправда, і пролунає дзвінок від СИНА, ЧОЛОВІКА, БРАТА, БАТЬКА, ДРУГА. Ні ! Не було! Тільки повна невідомість.
Довгою була дорога додому... Остання... В труні... Тільки вечером 29 серпня Микола Штинда, наш Герой, востаннє повернувся додому, щоб ще трішки зранене тіло побуло біля рідних.
Не раз запитую себе: чому так сталося? Чому куля чи снаряд не оминули його бойову машину? Така доля Миколи і родини! Бог забирає в свої оселі найкращих, найдорожчих, найвірніших...
Сьогодні сьома річниця з дня загибелі.... А так хочеться вірити, що зможу зустріти, привітатися, поговорити...
Час невблаганний... Він віддаляє нас, але біль і розпач не забирає...
Спочивай, вірний сину України! Споглядай з райських висот за своїми рідними!
Герої не вмирають! Вони навіки залишаються в нашій пам’яті!
Станом на 11 серпня 2021 року у закладі освіти наявна вакансія: фізика - 7 год. (основне місце), 8 год. математики у 8-9 класах (на час відпустки у зв'язку із пологами основного працівника).
Адміністрація
Щорічно 9 серпня у світі відзначають День книголюбів.
Свято зародилось у США, майже одразу стало популярним і в результаті набуло статусу всесвітнього.
Це свято відзначають літератори та видавці, друкарні й книжкові магазини і, звичайно, читачі – ті люди, для яких книга створюється. Саме читачеві присвячений Всесвітній день книголюбів.
Чи знайдеться у світі те, що буде наповнене такою ж магією, як книга? Читання – свого роду таїнство, адже кожна книга – загадка, зрозуміти яку можна лише після прочитання. У книзі кожен знайде свій сенс, саме це творить її таємницю.
Прочитання книги-це інвестиція у розвиток особистості, характеру та кругозору, тому прекрасно, коли хобі людини – читання.
Кожен книголюб знає, як відзначити це свято. Можна, звісно, провести його в компанії улюбленої книги. Або, навпаки, розпочати знайомство з новою, ще невідомою книжкою. Тож бажаємо вам побільше цікавих книжок і захопливого читання!
Нетипові поради для батьків, які хочуть, щоб їхні діти почувалися більш впевненими в собі
1. Запорука впевненості в собі — відчуття дитиною власної компетентності. Для того, щоб навчити сина або доньку самостійності, батьки мають зменшити активну присутність у їхньому житті та дозволити дитині ризикувати, робити вибір і розв’язувати проблеми.
2. Діти мають бачити, що вони роблять корисні іншим речі, а їхній внесок цінують. Тому дозволяйте дитині допомагати вам готувати їжу або накривати на стіл: розбита тарілка — дрібниці у порівнянні з внеском у формування здорової самооцінки.
3. Ще один надійний спосіб підвищити віру дітей у власні сили — спонукати їх виконувати завдання, до яких вони виявляють інтерес, а потім переконатися, що діти довели це до фінальної крапки, бо завершена справа дає відчуття успіху.
Сьогодні – День родини в Україні. Це свято відносно молоде і відзначається з 2012 року.
Родина – невичерпне джерело наснаги, родина – безпечний і затишний дім, родина – любов та тепло.
З давніх часів родина для українців відігравала надзвичайну роль, адже саме тут формується характер людини, особистісні якості, прищеплюється відповідальність, порядність та повага до старшого покоління.
Найголовніше у цей день – приділити якнайбільше уваги своїй родині, показати свою щиру любов та підтримку.
Тож привітайте сьогодні кожного члена своєї родини, поділіться з ним позитивним настроєм та ніжними обіймами.